Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Očima ženy – Osudové i všední dny stoleté republiky v životě žen

31. 10. 2018 - 10. 03. 2019

Navigace pro Akce

Jak se změnil život českých žen za posledních sto let? Výstava mapuje proměny každodennosti, módu, ale i hnutí za rovnoprávnost či ženské spolky a organizace. Všímá si také dopadu tzv. velkých dějin na osudy slavných i širší veřejnosti méně známých žen. Výstava bude doplněna četnými doprovodnými akcemi – přednášky, workshopy, prezentace dobové módy aj.

Výstava zachycuje proměny života žen za posledních sto let. Všímá si ženského emancipačního hnutí, připomíná první političky, ženy zapojené v druhém a třetím odboji i ženy-umělkyně. Zmiňuje také řadu méně známých, ale pozoruhodných žen v našich dějinách. Pozornost je věnována i osobnosti zakladatele samostatného československého státu, jeho osudovým láskám i jeho názorům na ženy.
Mezi exponáty nechybí cenné archiválie, dobová móda, pomocníci v domácnosti či umělecká tvorba žen. Projít 100 let republiky lze také prostřednictvím časopisů pro ženy, které jsou návštěvníkům na výstavě k dispozici, od prvních „listů paní dívek“ až po módní revue z konce 20. století. V interaktivním obývacím pokoji se pak můžete vrátit do dob socialismu a vyzkoušet některou z oblíbených domácích zábav.

K výstavě jsou připraveny edukační programy pro školy.

Podrobnosti

Zahájení:
31. 10. 2018
Ukončení:
10.3.
Rubrika Akce:
Webová stránka:
http://slapanice.muzeumbrnenska.cz/cs/4224-ocima-zeny-%E2%80%93-osudove-i-vsedni-dny-stolete-republiky-v-zivote-zen.aspx

Pořadatel

Muzeum Brněnska
Webová stránka:
http://www.muzeumbrnenska.cz

Místo konání

Muzeum ve Šlapanicích, pobočka Muzea Brněnska
Masarykovo nám. 18
Šlapanice, 664 51 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
544 228 029
Webová stránka:
http://slapanice.muzeumbrnenska.cz